|
[5.7] Fõbb munkanélküliségi adatok idõsorai a nyilvántartási statisztika alapján, éves átlagok, ezer fõ ill. százalék
|
|
1993 |
|
1994 |
|
1995 |
|
1996 |
|
1997 |
|
1998 |
|
1999 |
|
2000 |
|
2001 |
|
2002 |
|
2003 |
|
| Regisztrált munkanélküli |
|
671,7 |
|
568,4 |
|
507,7 |
|
500,6 |
|
470,1 |
|
423,1 |
|
409,5 |
|
390,5 |
|
364,1 |
|
344,7 |
|
357,2 |
| Ebbõl |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Pályakezdõ |
|
59,7 |
|
62,1 |
|
54,5 |
|
46,2 |
|
42,4 |
|
32,5 |
|
29,9 |
|
26,0 |
|
26,8 |
|
28,5 |
|
31,3 |
| Nem pályakezdõ |
|
612,0 |
|
506,2 |
|
453,2 |
|
454,4 |
|
427,7 |
|
390,6 |
|
379,6 |
|
364,4 |
|
337,4 |
|
316,2 |
|
325,9 |
| Férfi |
|
395,3 |
|
333,0 |
|
293,8 |
|
284,1 |
|
267,1 |
|
233,4 |
|
221,4 |
|
209,7 |
|
196,4 |
|
184,6 |
|
188,0 |
| Nõ |
|
276,4 |
|
235,3 |
|
213,8 |
|
216,5 |
|
203,0 |
|
189,7 |
|
188,1 |
|
180,8 |
|
167,7 |
|
160,1 |
|
169,2 |
| 25 éves és fiatalabb |
|
174,8 |
|
153,3 |
|
134,2 |
|
124,0 |
|
105,8 |
|
89,9 |
|
85,4 |
|
79,1 |
|
75,6 |
|
71,1 |
|
71,6 |
| Fizikai foglalkozású |
|
556,0 |
|
467,6 |
|
414,3 |
|
407,4 |
|
386,3 |
|
349,0 |
|
336,8 |
|
321,2 |
|
302,0 |
|
286,3 |
|
296,2 |
| Szellemi foglalkozású |
|
115,8 |
|
100,7 |
|
93,4 |
|
93,2 |
|
83,8 |
|
74,1 |
|
72,7 |
|
69,3 |
|
62,1 |
|
58,4 |
|
61,0 |
| Munkanélküli ellátásban részesülõ |
|
404,8 |
|
228,9 |
|
182,8 |
|
171,7 |
|
141,7 |
|
130,7 |
|
140,7 |
|
131,7 |
|
119,2 |
|
114,9 |
|
120,0 |
| Jövedelempótló támogatásban részesülõ |
|
89,3 |
|
190,3 |
|
210,0 |
|
211,3 |
|
201,3 |
|
182,2 |
|
148,6 |
|
143,5 |
|
131,2 |
|
113,4 |
|
116,2 |
| Megoszlás, százalék |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Munkanélküliségi ráta |
|
12,9 |
|
11,3 |
|
10,6 |
|
11,0 |
|
10,5 |
|
9,5 |
|
9,7 |
|
9,3 |
|
8,5 |
|
8,0 |
|
8,3 |
| Pályakezdõ |
|
8,9 |
|
10,9 |
|
10,7 |
|
9,2 |
|
9,0 |
|
7,7 |
|
7,3 |
|
6,7 |
|
7,3 |
|
8,3 |
|
8,8 |
| Férfi |
|
58,8 |
|
58,6 |
|
57,9 |
|
56,7 |
|
56,8 |
|
55,2 |
|
54,1 |
|
53,7 |
|
53,9 |
|
53,5 |
|
52,6 |
| 25 éves és fiatalabb |
|
26,0 |
|
27,0 |
|
26,4 |
|
24,8 |
|
22,5 |
|
21,3 |
|
20,9 |
|
20,3 |
|
20,8 |
|
20,6 |
|
20,0 |
| Fizikai foglalkozású |
|
82,8 |
|
82,3 |
|
81,6 |
|
81,4 |
|
82,2 |
|
82,5 |
|
82,3 |
|
82,2 |
|
82,9 |
|
83,1 |
|
82,9 |
| Belépõ munkanélküliek száma |
|
48,6 |
|
42,3 |
|
45,7 |
|
52,8 |
|
56,1 |
|
55,4 |
|
57,2 |
|
54,1 |
|
57,0 |
|
56,0 |
|
54,8 |
| Ebbõl: pályakezdõ |
|
7,6 |
|
7,8 |
|
8,0 |
|
7,5 |
|
9,2 |
|
9,8 |
|
9,3 |
|
8,0 |
|
7,8 |
|
7,8 |
|
7,7 |
| Kilépõ munkanélküliek száma |
|
51,2 |
|
51,7 |
|
47,6 |
|
54,3 |
|
57,3 |
|
60,4 |
|
57,2 |
|
56,8 |
|
59,4 |
|
55,8 |
|
53,5 |
| Ebbõl: pályakezdõ |
|
6,6 |
|
7,9 |
|
8,5 |
|
8,9 |
|
9,0 |
|
11,0 |
|
9,4 |
|
8,2 |
|
7,7 |
|
7,5 |
|
7,6 |
|
| Jegyzet: Az álláskeresõ juttatásban részesülõk számával együtt. 2001-tõl a rendszeres szociális segélyben részesülõkkel együtt. |
| Forrás: FH REG. |
|
|